| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Tesla |
| Generasjon | GeForce 9 |
| Forrige generasjon | GeForce 8 |
| Neste generasjon | GeForce 100 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | G94 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 65 nm |
| Transistorer | 505 million |
| Brikkestørrelse | 240.0 mm² |
| Tetthet | 2.1 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 64 |
| TMU | 32 |
| ROP | 16 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR3 |
| Størrelse | 0.5 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 104.0 GB/s |
| Hastighet | 3.3 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 650 MHz |
| Shader-klokke | 1625 MHz |
| Minneklokke | 900 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| TDP | 95 w |
| Anbefalt strømforsyning | 300 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DVI | 2 |
| S-Video | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 1 |
| Lengde | 229 mm |
| Høyde | 111 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Shader-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1625 MHz | 2 |
Prisvarsler