

| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD102 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 76300 million |
| Brikkelstørrelse | 609.0 mm² |
| Tetthet | 125.3 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 12800 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 32 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 576.0 GB/s |
| Hastighet | 18.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1155 MHz |
| Boost-klokke | 2550 MHz |
| Minneklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 250 w |
| Anbefalt strømforsyning | 600 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 1.4a |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 267 mm |
| Høyde | 112 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Weight | 1080 g |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 52 900,- Komplett.no | 2550 MHz | 2 | 267 mm | 112 mm | 40 mm |