| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Polaris |
| Generasjon | Radeon R500 |
| Forrige generasjon | Radeon R400 |
| Neste generasjon | Radeon R600 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | Lexa |
| Fabrikant | GlobalFoundries |
| Prosessnode | 14 nm |
| Transistorer | 2200 million |
| Brikkestørrelse | 103.0 mm² |
| Tetthet | 21.4 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 512 |
| TMU | 32 |
| ROP | 16 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 2 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 112.0 GB/s |
| Hastighet | 7.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1100 MHz |
| Boost-klokke | 1183 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 50 w |
| Anbefalt strømforsyning | 250 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|
Prisvarsler