| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Polaris |
| Generasjon | Radeon R500 |
| Forrige generasjon | Radeon R400 |
| Neste generasjon | Radeon R600 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x8 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | Polaris 21 |
| Fabrikant | GlobalFoundries |
| Prosessnode | 14 nm |
| Transistorer | 3000 million |
| Brikkestørrelse | 123.0 mm² |
| Tetthet | 24.4 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1024 |
| TMU | 64 |
| ROP | 16 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 4 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 112.0 GB/s |
| Hastighet | 7.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1175 MHz |
| Boost-klokke | 1275 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 75 w |
| Anbefalt strømforsyning | 250 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|
Prisvarsler