
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Tesla 2.0 |
| Generasjon | GeForce 200 |
| Forrige generasjon | GeForce 100 |
| Neste generasjon | GeForce 300 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GT200B |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 55 nm |
| Transistorer | 1400 million |
| Brikkelstørrelse | 470.0 mm² |
| Tetthet | 3.0 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 240 |
| TMU | 80 |
| ROP | 32 |
| SM-er | 30 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR3 |
| Størrelse | 1 GB |
| Buss | 512 bit |
| Båndbredde | 159.0 GB/s |
| Hastighet | 2.5 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 648 MHz |
| Shader-klokke | 1476 MHz |
| Minneklokke | 1242 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 204 w |
| Anbefalt strømforsyning | 600 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DVI | 2 |
| S-Video | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1508 MHz |