| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Fermi 2.0 |
| Generasjon | GeForce 500 |
| Forrige generasjon | GeForce 400 |
| Neste generasjon | GeForce 600 |
| Grensesnitt | PCIe 2.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GF114 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 40 nm |
| Transistorer | 1950 million |
| Brikkestørrelse | 332.0 mm² |
| Tetthet | 5.9 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 336 |
| TMU | 56 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 1 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 128.0 GB/s |
| Hastighet | 4.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 810 MHz |
| Shader-klokke | 1620 MHz |
| Minneklokke | 1000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 2 |
| TDP | 150 w |
| Anbefalt strømforsyning | 450 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DVI | 2 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 210 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Shader-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|
Prisvarsler