| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Kepler |
| Generasjon | GeForce 700 |
| Forrige generasjon | GeForce 600 |
| Neste generasjon | GeForce 900 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GK110B |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 28 nm |
| Transistorer | 7080 million |
| Brikkestørrelse | 561.0 mm² |
| Tetthet | 12.6 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2880 x2 |
| TMU | 240 x2 |
| ROP | 48 x2 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 6 GB x2 |
| Buss | 384 bit x2 |
| Båndbredde | 336.6 GB/s x2 |
| Hastighet | 7.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 706 MHz |
| Boost-klokke | 876 MHz |
| Minneklokke | 1753 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 2 |
| TDP | 375 w |
| Anbefalt strømforsyning | 750 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI-D DL | 1 |
| DVI-I | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 3.1 |
| Lengde | 268 mm |
| Høyde | 111 mm |
| Bredde | 61 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 876 MHz | 3.1 | 268 mm | 111 mm | 61 mm |
Prisvarsler