
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 93 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA104 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 17400 million |
| Brikkelstørrelse | 392.0 mm² |
| Tetthet | 44.4 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 4864 |
| TMU | 152 |
| ROP | 80 |
| SM-er | 38 |
| Tensor-kjerner | 152 |
| RT-kjerner | 38 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 448.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1410 MHz |
| Boost-klokke | 1665 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 12-pin | 1 |
| TDP | 200 w |
| Anbefalt strømforsyning | 600 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 1 2.1 |
| HDCP | 2.3 |
| Oppløsning | 7680 x 4320 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 242 mm |
| Høyde | 112 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1665 MHz | 2 | 247 mm | 120 mm | 40 mm | ||
| 1860 MHz +11.7% | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1665 MHz | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1665 MHz | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1860 MHz +11.7% | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1695 MHz +1.8% | 2 | 222.1 mm | 115.6 mm | 38.2 mm | ||
| 1800 MHz +8.1% | 2.7 | 294 mm | 112 mm | |||
| 1665 MHz | 2 | 242 mm | 112 mm | 40 mm | ||
| 1740 MHz +4.5% | 2.7 | 269 mm | 136 mm | 52 mm | ||
| 1710 MHz +2.7% | 2 | 201.8 mm | 110 mm | 40 mm | ||
| 1785 MHz +7.2% | 2.8 | 296 mm | 117 mm | 56 mm | ||
| 1740 MHz +4.5% | 2.1 | 282 mm | 117 mm | 41 mm |