| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | Workstation Ampere |
| Forrige generasjon | Quadro Turing |
| Neste generasjon | Workstation Ada |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA102 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 28300 million |
| Brikkestørrelse | 628.0 mm² |
| Tetthet | 45.1 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 10752 |
| TMU | 336 |
| ROP | 112 |
| Tensor-kjerner | 336 |
| RT-kjerner | 84 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 48 GB |
| Buss | 384 bit |
| Båndbredde | 768.0 GB/s |
| Hastighet | 16.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1410 MHz |
| Boost-klokke | 1800 MHz |
| Minneklokke | 2000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 300 w |
| Anbefalt strømforsyning | 700 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 1.4a |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 266.7 mm |
| Høyde | 111.8 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1800 MHz | 2 | 266.7 mm | 111.8 mm | 40 mm | ||
| 1800 MHz | ||||||
| 1800 MHz |
Prisvarsler