

| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA104 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 17400 million |
| Brikkelstørrelse | 392.0 mm² |
| Tetthet | 44.4 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 6144 |
| TMU | 192 |
| ROP | 96 |
| SM-er | 48 |
| Tensor-kjerner | 192 |
| RT-kjerner | 48 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 16 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 448.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 735 MHz |
| Boost-klokke | 1560 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 140 w |
| Anbefalt strømforsyning | 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 1 |
| Lengde | 241 mm |
| Høyde | 112 mm |
| Bredde | 20 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 35 981,- Multicom | 1560 MHz | 1 | 241 mm | 112 mm | 20 mm |