| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | RDNA4 |
| Grensesnitt | PCIe 5.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 48 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 4 nm |
| Transistorer | 53900 million |
| Brikkestørrelse | 357.0 mm² |
| Tetthet | 151.0 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 4096 |
| TMU | 256 |
| ROP | 128 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 32 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 644.6 GB/s |
| Hastighet | 20.1 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1660 MHz |
| Spillklokke | 2350 MHz |
| Boost-klokke | 2920 MHz |
| Minneklokke | 2518 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 300 w |
| Anbefalt strømforsyning | 750 w 700 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 2.1a |
| Oppløsning | 7680 x 4320 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 271 mm 267 mm |
| Høyde | 112 mm 111 mm |
| Bredde | 39 mm 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
18 790,- | 2940 MHz +0.7% | 2 | 266.7 mm | 111.1 mm | 40 mm | |
16 990,- | 2920 MHz | 2 | 267 mm | 111 mm | 40 mm | |
| 2920 MHz | 2 | 271 mm | 112 mm | 39 mm | ||
| 2920 MHz | 2 | 266.7 mm | 111.2 mm | 40 mm | ||
17 490,- | 2920 MHz | 2 | 266.7 mm | 111 mm | 39 mm |
Prisvarsler