
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Polaris |
| Generasjon | Polaris |
| Forrige generasjon | Arctic Islands |
| Neste generasjon | Vega |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | Polaris 20 |
| Fabrikant | GlobalFoundries |
| Prosessnode | 14 nm |
| Transistorer | 5700 million |
| Brikkelstørrelse | 232.0 mm² |
| Tetthet | 24.6 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2304 |
| TMU | 144 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 256.0 GB/s |
| Hastighet | 8.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1257 MHz |
| Boost-klokke | 1340 MHz |
| Minneklokke | 2000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 185 w |
| Anbefalt strømforsyning | 500 w |
| Skjermutgang |
|---|
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1386 MHz +3.4% | 2 | 270 mm | 124 mm | 40 mm |