| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Alchemist |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | DG2-512 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 6 nm |
| Transistorer | 21700 million |
| Brikkestørrelse | 406.0 mm² |
| Tetthet | 53.4 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 3584 |
| TMU | 224 |
| ROP | 112 |
| RT-kjerner | 28 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 8 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 512.0 GB/s |
| Hastighet | 16.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 2050 MHz |
| Boost-klokke | 2200 MHz 2400 MHz |
| Minneklokke | 2000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 2 |
| TDP | 225 w |
| Anbefalt strømforsyning | 650 w 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.0 |
| HDMI | 1 2.0b |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.5 |
| Lengde | 281 mm |
| Høyde | 131 mm |
| Bredde | 51 mm |
| Weight | 880 g |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2200 MHz -8.3% | 2.1 | 222 mm | 101 mm | 40.9 mm | ||
| 2050 MHz -14.6% | ||||||
2 498,- | 2200 MHz -8.3% | 2.5 | 305.5 mm | 103.4 mm | 50.4 mm | |
| 2200 MHz -8.3% | 2 | 267 mm | ||||
2 990,- | 2200 MHz -8.3% | 2.5 | 281 mm | 131 mm | 51 mm | |
2 927,- | 2200 MHz -8.3% | 2.4 | 267 mm | 130 mm | 48 mm |
Prisvarsler