| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce 16 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 20 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU117 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 4700 million |
| Brikkestørrelse | 200.0 mm² |
| Tetthet | 23.5 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 896 |
| TMU | 56 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 4 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 128.1 GB/s |
| Hastighet | 8.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1485 MHz |
| Boost-klokke | 1680 MHz 1665 MHz |
| Minneklokke | 2001 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 75 w |
| Anbefalt strømforsyning | 300 w 250 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 1.4 |
| HDMI | 1 2.0b |
| HDCP | 2.2 |
| DVI-D DL | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.3 2 |
| Lengde | 204.5 mm |
| Høyde | 124.9 mm |
| Bredde | 45.6 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1665 MHz | ||||||
| 1665 MHz | ||||||
| 1665 MHz | ||||||
| 1695 MHz +1.8% | 2 | 204 mm | 115 mm | 37 mm | ||
| 1755 MHz +5.4% | 2 | 204 mm | 115 mm | 37 mm | ||
| 1680 MHz +0.9% | 2.3 | 204.5 mm | 124.9 mm | 45.6 mm | ||
| 1860 MHz +11.7% | 2 | 202.1 mm | 111.2 mm | |||
| 1665 MHz | 2 | 178 mm | 128 mm | 36 mm | ||
| 1635 MHz -1.8% | 2 | 197 mm | 121 mm | 39 mm | ||
| 1650 MHz -0.9% | 2 | 212 mm | 121 mm | 40 mm | ||
| 1710 MHz +2.7% | 2 | 202.1 mm | 111.2 mm | |||
| 1740 MHz +4.5% | 2 | 202 mm | 111.2 mm |
Prisvarsler