| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce 16 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 20 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU116 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 6600 million |
| Brikkestørrelse | 284.0 mm² |
| Tetthet | 23.2 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1280 |
| TMU | 80 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Buss | 128 bit |
| Båndbredde | 192.0 GB/s |
| Hastighet | 12.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1530 MHz |
| Boost-klokke | 1770 MHz 1725 MHz |
| Minneklokke | 1500 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| TDP | 350 w 100 w |
| Anbefalt strømforsyning | 350 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 1.4 |
| HDMI | 1 2.0b |
| HDCP | 2.2 |
| DVI-D DL | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 174 mm 160 mm |
| Høyde | 121 mm 115 mm |
| Bredde | 39 mm 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1800 MHz +4.3% | 2.3 | 206 mm | 124 mm | 46 mm | ||
| 1770 MHz +2.6% | 2 | 174 mm | 121 mm | 39 mm |
Prisvarsler