woot
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce 16 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 20 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Maks temperatur | 95 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU116 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 6600 million |
| Brikkestørrelse | 284.0 mm² |
| Tetthet | 23.2 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1408 |
| TMU | 88 |
| ROP | 48 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 6 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 192.1 GB/s |
| Hastighet | 8.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1530 MHz |
| Boost-klokke | 1845 MHz 1785 MHz |
| Minneklokke | 2001 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 120 w |
| Anbefalt strømforsyning | 550 w 450 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 1.4 |
| HDMI | 1 2.0b |
| HDCP | 2.2 |
| DVI | 1 |
| Oppløsning | 7680 x 4320 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 268 mm 145 mm |
| Høyde | 111.2 mm 111 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1845 MHz +3.4% | 2 | 268 mm | 111.2 mm | |||
| 1785 MHz | 2.75 | 189.9 mm | 111.2 mm | |||
| 1785 MHz | 3 | 190 mm | 111.2 mm | |||
| 1830 MHz +2.5% | 3 | 190 mm | 111.2 mm |
Prisvarsler