| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Fermi 2.0 |
| Generasjon | GeForce 500 |
| Forrige generasjon | GeForce 400 |
| Neste generasjon | GeForce 600 |
| Grensesnitt | PCIe 2.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GF110 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 40 nm |
| Transistorer | 3000 million |
| Brikkestørrelse | 520.0 mm² |
| Tetthet | 5.8 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 512 x2 |
| TMU | 64 x2 |
| ROP | 48 x2 |
| SM-er | 16 x2 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 1.5 GB x2 |
| Buss | 384 bit x2 |
| Båndbredde | 192.4 GB/s x2 |
| Hastighet | 4.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 782 MHz 772 MHz |
| Shader-klokke | 1564 MHz 1544 MHz |
| Minneklokke | 1002 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 3 |
| TDP | 244 w |
| Anbefalt strømforsyning | 600 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 2 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 3 2 |
| Lengde | 319 mm |
| Høyde | 128 mm |
| Bredde | 58 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Shader-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1632 MHz +5.7% | 2.6 | 289.5 mm | 152.4 mm | |||
| 1564 MHz +1.3% | 3 | 319 mm | 128 mm | 58 mm |
Prisvarsler