| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Maxwell 2.0 |
| Generasjon | GeForce 900 |
| Forrige generasjon | GeForce 700 |
| Neste generasjon | GeForce 10 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GM200 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 28 nm |
| Transistorer | 8000 million |
| Brikkestørrelse | 601.0 mm² |
| Tetthet | 13.3 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2816 |
| TMU | 176 |
| ROP | 96 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 6 GB |
| Buss | 384 bit |
| Båndbredde | 336.6 GB/s |
| Hastighet | 7.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1000 MHz |
| Boost-klokke | 1304 MHz 1076 MHz |
| Minneklokke | 1753 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| 8-pin | 2 |
| TDP | 250 w |
| Anbefalt strømforsyning | 600 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.2 |
| HDMI | 1 |
| DVI | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.7 2 |
| Lengde | 330 mm |
| Høyde | 140 mm |
| Bredde | 53 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1367 MHz +27.0% | ||||||
| 1291 MHz +20.0% | 2 | |||||
| 1304 MHz +21.2% | 2.7 | 330 mm | 140 mm | 53 mm | ||
| 1291 MHz +20.0% | 1.3 | 294 mm | 153 mm | 26 mm | ||
| 1203 MHz +11.8% | 2 | 287 mm | ||||
| 1076 MHz |
Prisvarsler