
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Turing |
| Generasjon | GeForce RTX 20 |
| Forrige generasjon | GeForce 10 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 30 |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Maks temperatur | 88 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | TU106 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 12 nm |
| Transistorer | 10800 million |
| Brikkelstørrelse | 445.0 mm² |
| Tetthet | 24.3 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 1920 |
| TMU | 120 |
| ROP | 48 |
| Tensor-kjerner | 240 |
| RT-kjerner | 30 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 6 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 336.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1365 MHz |
| Boost-klokke | 1710 MHz 1680 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 160 w |
| Anbefalt strømforsyning | 450 w 500 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 2 1.4a |
| HDMI | 1 2.0 |
| DVI | 1 |
| Oppløsning | 7680 x 4320 |
| Skjermer | 4 |
| USB Type-C | 1 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 229 mm |
| Høyde | 113 mm |
| Bredde | 35 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1680 MHz | ||||||
| 1680 MHz | ||||||
| 1710 MHz +1.8% | 2 | 229 mm | 113 mm | 35 mm |