
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 93 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA106 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 12000 million |
| Brikkelstørrelse | 276.0 mm² |
| Tetthet | 43.5 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 3584 |
| TMU | 112 |
| ROP | 48 |
| SM-er | 28 |
| Tensor-kjerner | 112 |
| RT-kjerner | 28 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 12 GB |
| Buss | 192 bit |
| Båndbredde | 360.0 GB/s |
| Hastighet | 15.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1320 MHz |
| Boost-klokke | 1777 MHz 1785 MHz |
| Minneklokke | 1875 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 170 w |
| Anbefalt strømforsyning | 550 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 |
| HDMI | 1 |
| Oppløsning | 7680x4320 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.1 |
| Lengde | 235 mm |
| Høyde | 124 mm |
| Bredde | 42 mm |
| Weight | 675 g |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1867 MHz +4.6% | ||||||
| 1785 MHz | ||||||
| 1785 MHz | ||||||
| 1785 MHz | ||||||
| 1785 MHz | ||||||
| 1882 MHz +5.4% | 2 | 201.8 mm | 110 mm | 40 mm | ||
| 1837 MHz +2.9% | 2.1 | 282 mm | 117 mm | 41 mm | ||
| 1777 MHz -0.4% | 2.1 | 235 mm | 124 mm | 42 mm |