
| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ampere |
| Generasjon | GeForce RTX 30 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 20 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 40 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 93 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | GA102 |
| Fabrikant | Samsung |
| Prosessnode | 8 nm |
| Transistorer | 28300 million |
| Brikkelstørrelse | 628.0 mm² |
| Tetthet | 45.1 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 8960 |
| TMU | 280 |
| ROP | 96 |
| Tensor-kjerner | 280 |
| RT-kjerner | 70 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6X |
| Størrelse | 12 GB |
| Buss | 384 bit |
| Båndbredde | 456.2 GB/s |
| Hastighet | 9.5 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 1260 MHz |
| Boost-klokke | 1740 MHz 1710 MHz |
| Minneklokke | 1188 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 3 |
| TDP | 350 w |
| Anbefalt strømforsyning | 850 w 750 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 2 2.1 |
| HDCP | 2.3 |
| Oppløsning | 7680x4320 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2.9 2 |
| Lengde | 318.5 mm 285 mm |
| Høyde | 140.1 mm 112 mm |
| Bredde | 57.8 mm 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1830 MHz +7.0% | 1.5 | 252 mm | 163 mm | 29 mm | ||
| 1890 MHz +10.5% | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1740 MHz +1.8% | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1890 MHz +10.5% | 2.9 | 318.5 mm | 140.1 mm | 57.8 mm | ||
| 1710 MHz | 2 | 285 mm | 112 mm | 40 mm |