

| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Workstation |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Grensesnitt | PCIe 4.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD104 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 35800 million |
| Brikkelstørrelse | 294.0 mm² |
| Tetthet | 121.8 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 6144 |
| TMU | 192 |
| ROP | 64 |
| SM-er | 48 |
| RT-kjerner | 48 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 20 GB |
| Buss | 160 bit |
| Båndbredde | 280.0 GB/s |
| Hastighet | 14.0 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 720 MHz |
| Boost-klokke | 1560 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 70 w |
| Anbefalt strømforsyning | 400 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| Mini DisplayPort | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 168 mm |
| Høyde | 69 mm |
| Bredde | 40 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 216,- Multicom | 1560 MHz | 2 | 168 mm | 69 mm | 40 mm |