| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Generasjon | GeForce RTX 40 |
| Forrige generasjon | GeForce RTX 30 |
| Neste generasjon | GeForce RTX 50 |
| Maks temperatur | 90 C |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | AD103 |
| Fabrikant | TSMC |
| Prosessnode | 5 nm |
| Transistorer | 45900 million |
| Brikkestørrelse | 379.0 mm² |
| Tetthet | 121.1 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 9728 |
| TMU | 304 |
| ROP | 112 |
| Tensor-kjerner | 304 |
| RT-kjerner | 76 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6X |
| Størrelse | 16 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 358.4 GB/s |
| Hastighet | 11.2 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 2205 MHz |
| Boost-klokke | 2625 MHz 2505 MHz |
| Minneklokke | 1400 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 16-pin | 1 |
| TDP | 320 w |
| Anbefalt strømforsyning | 750 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 2 2.1a |
| HDCP | 2.3 |
| Skjermer | 4 |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 4.4 |
| Lengde | 310 mm |
| Høyde | 144.8 mm |
| Bredde | 87.5 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2535 MHz +1.2% | 2.5 | 300 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 2625 MHz +4.8% | 2.5 | 300 mm | 120 mm | 50 mm | ||
| 2625 MHz +4.8% | 4.4 | 310 mm | 144.8 mm | 87.5 mm | ||
| 2535 MHz +1.2% | 3.5 | 357.6 mm | 149.3 mm | 70.1 mm | ||
| 2655 MHz +6.0% | 3.5 | 357.6 mm | 149.3 mm | 70.1 mm | ||
| 2535 MHz +1.2% | 3.5 | 357.6 mm | 149.3 mm | 70.1 mm | ||
| 2655 MHz +6.0% | 3.5 | 357.6 mm | 149.3 mm | 70.1 mm | ||
| 2535 MHz +1.2% | 3.7 | 348.2 mm | 150 mm | 72.6 mm | ||
| 2625 MHz +4.8% | 3.7 | 348.2 mm | 150 mm | 72.6 mm | ||
| 2535 MHz +1.2% | 3.8 | 342 mm | 150 mm | 75 mm | ||
| 2505 MHz | 3.5 | 342 mm | 150 mm | 70 mm | ||
| 2505 MHz | 3.1 | 310 mm | 140 mm | 61 mm |
Prisvarsler