| Informasjon | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Arkitektur | Polaris |
| Generasjon | Arctic Islands |
| Forrige generasjon | Pirate Islands |
| Neste generasjon | Polaris |
| Grensesnitt | PCIe 3.0 x16 |
| Kjerne | |
|---|---|
| Navn | Ellesmere |
| Fabrikant | GlobalFoundries |
| Prosessnode | 14 nm |
| Transistorer | 5700 million |
| Brikkestørrelse | 232.0 mm² |
| Tetthet | 24.6 /mm² |
| GPU-kjernekonfigurasjon | |
|---|---|
| Kjerner | 2048 |
| TMU | 128 |
| ROP | 32 |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR5 |
| Størrelse | 4 GB |
| Buss | 256 bit |
| Båndbredde | 211.2 GB/s |
| Hastighet | 6.6 Gbps |
| Klokkehastigheter | |
|---|---|
| Grunnklokke | 926 MHz |
| Boost-klokke | 1216 MHz 1206 MHz |
| Minneklokke | 1750 MHz 1650 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 6-pin | 1 |
| TDP | 120 w |
| Anbefalt strømforsyning | 300 w |
| Skjermutgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 1 2.0b |
| Dimensjoner | |
|---|---|
| Spor | 2 |
| Lengde | 240 mm |
| Høyde | 95 mm |
| Bredde | 35 mm |
| Skjermkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Spor▲ | Lengde▲ | Høyde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1216 MHz +0.8% | 2 | 240 mm | 95 mm | 35 mm |
Prisvarsler